Aktualności

Informacje


2024.03.14


2023.04.07

 

 • Praca zdalna – zmiany

  W związku ze zmianami dotyczącymi pracy zdalnej dostępna jest nowa wersja programu Komax 2.0.


 • Szanowni Państwo,
  W dniu 27.12.2021 udostępniliśmy Państwu wersję związaną z Polskim Ładem.
  7.01.2022 r. zostało opublikowane Rozporządzenie MF w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych (Dz.U. 2022, poz. 28).
  W związku z publikacją rozporządzenia pracujemy intensywnie nad zmianami programowymi, które ono wprowadza. Jesteśmy już po pierwszych szkoleniach i chcielibyśmy w możliwie najszybszym czasie, ale i możliwym do realnego zaimplementowania udostępnić Państwu zmiany , które wprowadza Rozporządzenie.
  Odpowiadając na liczne zapytania informujemy, że zmiany programowe zostaną Państwu udostępnione mimo różnych opinii ekspertów i debat kwestionujących zgodność tego rozporządzenia z Konstytucją i literą prawa. Ze względu na sygnały docierające do nas od Klientów, jak również komentarze i opinie ekspertów oraz radców prawnych, zmiany te będą dostępnie opcjonalnie, aby każdy Klient samodzielnie zadecydował, czy stosuje się do Rozporządzenia czy też nie. Wersję ze zmianami planujemy udostępnić Państwu około 25 stycznia, a najpóźniej nastąpi to do 3 lutego.
  Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Ze względu na zmieniające się interpretacje oraz deklaracje dotyczące wprowadzenia kolejnych zmian (na przykład w odniesieniu do pracujących emerytów i zleceniobiorców), zakres zmian ulegnie prawdopodobnie rozszerzeniu.
  Pozdrawiamy
  DATACOMP
  UWAGA!
  Jeśli nie otrzymali Państwo poniższych zmian, prosimy o kontakt z DATA COMP.

  • 10.01.2022 roku informację dotyczącą nowego Rozporządzenia z dnia 07.01.2022

  • 10.01.2022 roku instrukcję dotyczącą generowania formularzy PIT.

  • 29.12.2021 roku zmiany roczne i zmiany związane z Polskim Ładem.